Vitajte. V projekte lastovičky máme aktuálne
posledných desať bytov na predaj.

Zobraziť ponuku

Lastovičky si vybrali svoj nový domov

Každý rok pred zimou odletia a na jar sa vracajú na to isté miesto. Letia vyše 5 týždňov a nie všetky to prežijú. Mnohé z nich počas letu spia, iba jedna polovica mozgu dáva pozor, aby leteli správnym smerom. Majú tak geniálne vyvinutú navigáciu, že každý rok absolvujú takmer tú istú trasu. Po vyše 9-tisícovej ceste sa staré lastovičky zabývajú do toho istého hniezda, ak je ešte obývateľné. Mladí si zas postavia hniezdo zvlášť, no ideálne v blízkosti rodičov. Keď priletia prvé lastovičky, ľudia veria, že so sebou prinášajú jar. Pri výstavbe v tom majú jasno. On rozhoduje, kde sa bude staviať a ona si to odmaká. Hniezdo nie je luxusný apartmán, no vytvoriť ho je drina. Steblo po steble a po týždni je hotové. Ak lastovičky nevyženieme, celý deň môžeme počúvať ich štebotavý spev, ich nekonečné debaty o tom, aká bola cesta, ako sa majú radi a ako im je dobre práve pri tom našom dome. Alebo ako smutné budú, keď budú musieť zas odletieť do Afriky.

Symbolika lastovičiek nás oslovila natoľko, že sme sa rozhodli náš projekt pomenovať práve po nich. Inšpirovala nás nielen ich láska k rodnému kraju, vytrvalosť v stavaní obydlia, ale aj ich schopnosť prispôsobiť sa. Prispôsobiť sa nám ľuďom, počasiu a svetu. Vôbec, schopnosť prispôsobiť sa chýba mnohým ľuďom vo svete a dopláca na to v konečnom dôsledku sám človek.
1.8.2017 sme oficiálne spustili projekt Lastovičky a veríme, že sa Vám bude páčiť. Do pozornosti dávame aj facebookovú stránku @Lastovičky. Našou snahou je záujemcom a širokej verejnosti sprístupniť prvé informácie z pohodlia webu. No úplne najlepšie je prísť osobne.
Dohodnite si s nami obhliadku ešte dnes, pretože času je málo a takýchto pekných lokalít v okolí Bratislavy tiež. Lastovičky Vám pomôžu vybrať ten svoj najkrajší domov.
09.08.2017

Autor:Mgr. Lucia Rafaelová
Dohodnite si obhliadku.

0910 44 77 77 Spojte sa s nami cez WhatsApp