Vitajte. V projekte lastovičky máme aktuálne
posledných desať bytov na predaj.

Zobraziť ponuku

Rozhovor s Petrom Gerekom, developerom Lastovičiek.

Prinášame vám novoročný rozhovor s Petrom Gerekom, majiteľom Vestal Living o tom, čo sa nám v Lastovičkách doteraz podarilo a aké máme ďalšie plány.

Ako by ste zhodnotili rok 2018?

Ukončený rok 2018 bol z nášho pohľadu veľmi úspešný ale aj náročný. Podarilo sa nám dokončiť a skolaudovať prvú fázu výstavby inžinierskych sietí a rodinných domov a tiež ich predaj. Hneď na začiatku roka sme začali s druhou fázou výstavby, pri ktorej realizujeme spolu 28 rodinných domov. Po náročnom byrokratickom procese sme v úvode roka spustili realizáciu križovatky na ceste III. triedy v smere z Bernolákova, ktorú sme úspešne ukončili, čím sa výrazne zvýšila bezpečnosť pri vjazde do Lastovičiek. Okrem toho sme pripravovali ďalšiu fázu projektu, jej predaj momentálne spúšťame. A ,samozrejme, sme tvrdo pracovali na tom, aby sme ľuďom z Lastovičiek a ostatným obyvateľom Novej Dedinky zvýšili komfort budovaním občianskej vybavenosti.

Akú občiansku vybavenosť máte konkrétne na mysli?

Podarilo sa nám pritiahnuť do projektu potraviny Kraj. Vypracovali sme štúdiu občianskej vybavenosti, ktorá vznikne v budove bývalého družstva, a začali sme prenájmom obchodných priestorov. Teší nás, že o priestory je pomerne veľký záujem, a vieme už teraz povedať, že ľudia tam v budúcnosti nájdu kvalitnú reštauráciu, štýlovú kaviareň, fitness centrum, lekáreň a ďalšie služby dennej potreby, ktoré im budú zvyšovať kvalitu bývania. V spolupráci s obcou a Úradom vlády SR prinesieme v tomto roku do Lastovičiek taktiež multifunkčné ihrisko. Začali sme aj s prípravami rodinného parku a námestia, kde sa ľudia budú môcť stretávať.

Čo ľudia v rodinnom parku a na námestí nájdu? Kedy tam budú môcť začať tráviť čas?

Realizácia námestia bude prebiehať spoločne s výstavbou občianskej vybavenosti, ktorá je naplánovaná na rok 2020. Na námestí budú oddychové zóny, sezónne stánky, pódium, ktoré by malo byť miestom organizovania rôznych podujatí a trhov. Rodinný park sa bude budovať postupne, pretože ide o finančne náročné investície. Prvé investície však už boli zrealizované. Vybudovali sme v lesíku náučný chodník –  ľudia tam môžu už teraz tráviť voľný čas a absolvovať prechádzky v nádhernom prostredí lesa a jazera. V priebehu tohto roka by sme chceli zatrávniť centrálny priestor, postaviť detské ihrisko, ohnisko, altánok a osadiť informačné tabule. Postupne sa budú realizovať ďalšie etapy, súčasťou ktorých budú hojdacie siete, móla, riečne dno, čistinka, rybársky altán, workout prvky, lanovka a ďalšie ihrisko pre väčšie deti.

Kto bude Rodinný park do budúcnosti zastrešovať?

Rodinný park spolu s jazerom sme už dali do správy Občianskeho združenia Rodinný park Dedinka, o.z., ktoré sme založili, a v ktorom budú vítaní všetci záujemcovia o členstvo. Budovanie rodinného parku bude prebiehať kombinovane. V prvej fáze to bude celé finančne podporovať naša spoločnosť Vestal Living, do budúcnosti by sme sa však radi uchádzali o rôzne dotácie a granty. Veľmi nás teší, že sa nám podarilo už v roku 2018 získať prvý grant na vybudovanie náučných tabúľ cez nadáciu EPH, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Následná starostlivosť a údržba rodinného parku bude z príspevkov členov, 2%, dobrovoľných darov a rôznych aktivít, ktoré plánujeme.

Vašou filozofiou je podieľať sa aj na rozvoji okolia, v ktorom staviate. Darí sa vám to napĺňať?

Určite áno a sme na to patrične hrdí. Od začiatku bolo naším cieľom vybudovať v rámci Novej Dedinky projekt, ktorý zvýši kvalitu bývania a ľudia tam nájdu miesto pre krajší život. Aj preto sme sa rozhodli, že z lesoparku a jazera na ploche viac ako 12.000 m2 vybudujeme rodinný park. A to aj napriek tomu, že predať ich by bolo pre nás finančne oveľa výhodnejšie. Okrem aktivít, ktoré realizujeme v rámci Lastovičiek a sú určené pre všetkých ľudí z Dedinky alebo okolia, sa podieľame aj na rozvoji v rámci obce. Z financií, čo plynú z nášho projektu, bola spolufinancovaná nadstavba materskej školy, vybudovali sme základy pod základnú školu, vyasfaltovali sme vstup do materskej školy, kde O.z. Chrobáčikovo realizovalo náučné dopravné ihrisko. Financovali sme osvetlenie futbalového ihriska a  ďalšiu drobnú pomoc v rámci obce, školy, škôlky a športu. Okrem vyššie uvedenej pomoci máme splnené aj všetky finančné záväzky, ktoré nám pri rozvoji obce vyplývajú zo zákona. Počas našich aktivít sme mimo Lastovičiek takto preinvestovali už viac ako 120-tisíc Eur a obec budeme ďalej podporovať.

Čo plánuje Vestal Living v Lastovičkách v roku 2019?

Na rok 2019 plánujeme dokončenie a odovzdanie 28 rodinných domov ich novým obyvateľom. Plánujeme spustiť predaj a  výstavbu nových 28 rodinných domov a 32 bytov. Súčasťou tejto výstavby bude aj dokončenie inžinierskych sietí v celom projekte. Ako som už spomínal, v rodinnom parku zatrávnime centrálny priestor, postavíme detské ihrisko, ohnisko, altánok a osadíme informačné tabule. V spolupráci s obcou postavíme multifunkčné ihrisko a tiež začneme pripravovať výstavbu lávky cez Čiernu vodu k cyklotrase. Budeme pokračovať v prípravách na výstavbu občianskej vybavenosti a námestia. Odovzdáme pozemok na výstavbu potravinám Kraj, ktoré v roku 2019 plánujú otvoriť predajňu.

V roku 2019 prajeme všetkým ľuďom veľa zdravia, rodinnej pohody, spokojnosti a úspechov v práci ale aj v súkromí.

15.01.2019

Autor:Mgr. Lucia Rafaelová
Dohodnite si obhliadku.

0910 44 77 77 Spojte sa s nami cez WhatsApp